1. Třída 2017/2018


Třídní učitelka: Mgr. Alena Ksandrová

Bajerová Klára, Danihel Jáchym, Hudousková Veronika, Jurásková Elena, Klekar Viktor, Kočtařová Barbora, Krištofová Adéla, Maćkowiaková Markéta, Mihulka Petr, Mistr Adam, Miškovičová Vanesa, Moudrá Liliana, Ondošová Adéla Anna, Přichystal Filip, Rücker Šimon, Sobotková Klára Alexandra, Syrová Renáta, Škopová Kateřina, Šteiner Adam, Štěpánek Matěj, Tirpák Patrik, Vošvrdová Adriana, Zemánková Eliška

MĚSÍC PROSINEC

VÁNOČNÍ ZPRÁVIČKY Z 1. TŘÍDIČKY

Prosinec budeme mít z celého školního roku asi nejraději. Až nás mrzelo, že jsme ve škole byli jen tak krátce. Ne, že by nebylo žádné učení, ale hodně jsme také zpívali, malovali, nacvičovali na besídku a koukali na pohádky. Také jsme si hodně povídali o vánočních zvycích a tradicích a také o tom, jak by se k sobě lidé měli chovat a to ne jen o Vánocích. Byli jsme na barborkách, které jsme si dali do třídy a přidali k tomu další výzdobu, bylo ve třídě najednou útulněji a vánočně naladěno. Také nás navštívil Mikuláš s andělem a čertem. Přinesli nám dobroty a někteří z nás skončili strachy pod lavicí.  Celý měsíc s námi byl zajíček a předvánoční náladu si užíval s námi. Byl to opravdu měsíc, kdy bylo každý den se na co těšit. A besídka? Ta se nám moc povedla. Vždyť jsme poctivě nacvičovali. A teď do ledna už budeme jen odpočívat.


MÁMO, TÁTO POJĎ SI HRÁT, AŤ SE MŮŽEM SPOLU SMÁT

V úterý 19. 12. jsme se sešli ve třídě na zdobení vánočního stromečku. Třída byla připravená na tvoření, byl zapálený věnec, v misce perníčky a pusinky a voněl vánoční čaj. Společně jsme si sedli a vytvářeli vánoční ozdoby. Těmi jsme pak ozdobili stromeček. Dále jsme si přečetli příběh o vánoční náladě a na závěr jsme si všichni zazpívali koledy. Odpoledne jsme si moc užili a druhý den ráno nás pod nazdobeném stromečkem čekala nadílka od Ježíška. Moc se nám líbilo, jak s námi zpívali i rodiče a jak se ve třídě utvořila milá nálada a vše krásně vonělo.

MĚSÍC LISTOPAD 2017

Vánoční Potštejn

Na konci listopadu jsme spolu s druhou třídou vyjeli do Potštejna na zámek a užili si Betlémský příběh spolu s holčičkou Barunkou, která s námi putovala až do dalekého města Betléma, abychom přivítali malého Ježíška. Cesta byla dlouhá a namáhavá a nejvíc jsme se báli vojáka, který na nás pouštěl hrůzu. Líbili se nám králíčci v ohrádce, trh a hlavně společné zpívání u betléma, kde se narodil Ježíšek. Pak jsme šli do zámecké cukrárny, kde jsme dostali čaj a koláček, abychom se posilnili před výstavou betlémů. Výlet byl moc pěkný, všichni včetně hodného pana řidiče autobusu jsme se vánočně naladili a odteď se budeme těšit na Ježíška a vánoční pohodu.

Žáci 1. a 2. třídy


Mámo, táto, pojď si hrát, ať se můžem spolu smát

Je tu měsíc listopad a s ním pečení a zdobení perníčků. I v naší třídě jsme se všichni šli, abychom si s maminkami upekli adventní svíce a do třídy perníčky. Moučili jsme, váleli, vykrajovali a provoněli celou školu. Nespálili jsme nic a napekli celou fůru perníčků. Když jsme ozdobili perníčky i své pusy, byli jsme úplně vyčerpaní a byl večer. A tak jsme si spokojení a přeslazení odnášeli každý adventní vánoční svícen a radost ze společně prožitého odpoledne.


Tříměsíční stálé učení přináší se vzděláním smíření

Po třech měsících ve škole z nás má paní učitelka radost. Konečně si zvykáme na každodenní povinnosti a už všichni víme, o čem mluvíme. Celý měsíc s námi byl medvídek se svojí mámou medvědicí a pomáhali nám s učením i s povídáním a rádi poslouchali paní učitelku při čtení pohádek a příběhů. My ji také rádi posloucháme, čte moc hezky, a tak se snažíme, abychom také četli tak dobře. A většině se nám to už daří. Čteme dokonce i první věty. Ale je vám to pěkná dřina. Možná to teď vypadá, že jenom pracujeme, ale nebojte, my také tvoříme, zpíváme a v tělocviku hrajeme hry, koukáme se na pohádky a také je posloucháme. Takže věřte, že si to spolu pěkně užíváme a taky jsme byli na předvánočním výletě. A teď už se nebudeme zdržovat, neboť nás čeká ten nejkrásnější měsíc v roce, který je plný čekání na Ježíška.

MĚSÍC ŘÍJEN 2017

MÁMO, TÁTO, POJĎ SI HRÁT, AŤ SE MŮŽEM SPOLU SMÁT!

               Měsíc říjen je spojen s pouštěním draků a v tomto duchu se neslo i naše společné odpoledne s rodiči. Počasí se nám vydařilo a draci létali moc hezky a vysoko. K podzimu patří také ohýnky a pečení brambor. My jsme sice nepekli brambory, ale buřty a také jsme mohli obdivovat letadla pana Holendy. Jedno nám předvedl i ve vzduchu a akrobatické kousky byly fantastické. Paní učitelka rozdala odměny a se začínajícím soumrakem jsme odcházeli pomalu domů. Vůbec se nám nechtělo, protože kolem domu paní učitelky se hraje moc fajn schovka.
                                                                                                                                                     Žáci 1. třídy


V PRVNÍ TŘÍDĚ SI NA PRÁCI ZVYKÁME, PORAZIT SE OD NÍ VŠAK NEDÁME!            

Druhý měsíc ve škole je provázen poznáním, že musíme pracovat a přemýšlet už sami. Paní učitelka nám pomáhá, ale za nás pracovat nechce, a někteří z nás to těžce nesou. Někteří jsme ale nadšení, protože objevujeme, že když něco zvládneme, je z toho velmi příjemný pocit. A tak ten druhý měsíc trochu bojujeme. Říjnem nás provází ježek. I ten kroutí hlavičkou a přemýšlí, kdo se to vlastně chystá k zimnímu spánku - jestli on nebo my. Ale není to jen pracovní měsíc. Ježkovi jsme udělali krásný košík z listí, jablíček a kaštanů a on si tam udělal domeček. Jsou s ním i kamarádi. A také jsme udělali krásnou podzimní výzdobu z ježků, které jsme vytvářeli z přírodnin. Celá třída je krásně podzimně vyzdobená. A tak můžeme prohlásit, že na práci si začínáme zvykat. Takže se rozhodně nevzdáme a vrhneme se na další měsíc, kde už snad všichni budeme vědět, že prvně práce a teprve potom zábava.                                                                                                                                      Žáci 1. třídy

MĚSÍC ZÁŘÍ 2017

MÁMO, TÁTO, POJĎ SI HRÁT, AŤ SE MŮŽEM SPOLU SMÁT!

               První společné odpoledne jsme strávili s rodiči u čaje a buchtiček, které jsme upekli. Předvedli jsme rodičům, co jsme se naučili, jak rozcvičovat ruce před psaním, jak počítat a číst písmena a jak pracujeme v ŽA. Také jsme jim zazpívali naše heslo, kterým se ve škole řídíme. A poté už přišlo na řadu hraní, dospěláci si povídali a v dobré náladě jsme odcházeli domů. Celé odpoledne bylo moc fajn a už teď se těšíme, čím nás paní učitelka překvapí příště.                                                                                                                           Žáci 1. třídy


PRVNÍ MĚSÍC PRVŇÁCI, MĚLI STÁLE NĚCO NA PRÁCI

Září je za námi a nám moc uteklo. Zvládli jsme se seznámit se školou, lidičkami, které v ní pracují a zvládli jsme i pravidla, které nám nastavila paní učitelka a školní řád. Naučili jsme se skoro všechny samohlásky a poznali jsme čísla od 1-5. Vyprávíme a čteme si pohádky, hrajeme si, povídáme si a poznáváme se. Opravdu nás to tu baví a i ti, kterým se do školy moc nechtělo, začínají být přinejmenším spokojení. Celý měsíc s námi byla liška, která nám pomáhala s učením a snažila se nás rozesmát, kdykoli měla pocit, že nám do smíchu moc není. A než jsme se rozkoukali, září je pryč a my se vrháme s chutí do dalšího měsíce.                                       Žáci 1. třídy

Partneři a sponzoři
assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie