5. Třída 2017/2018


Třídní učitelka: Mgr. Eva Brklová

Bezperátová Alexandra, Bukáčková Barbora, Duc Phu Nguyen Tran, Garabíková Alice Pavla, Hnídek Michal, Klícha Tomáš, Kopřiva Jan, Luňáčková Karolína, Mamiňák Michal, Miškovičová Nela, Moravcová Gabriela, Mrázek Jakub, Nimrichtrová Lenka, Páchová Šárka, Petrová Klára, Říha Petr, Saksl Hugo, Schwenke Štěpán, Soběslav Marek, Šebek Petr, Tušl Vlastimil, Valášek Pavel, Valentová Sabina, Viravcová Kateřina, Wadura Rostislav

 

PROJEKT Expedice na Měsíc

Žáci během září a října prošli projektem, který se věnuje tématu vesmír. Seznámili se se základními znalostmi o vesmíru, naší sluneční soustavě, Zemi a Měsíci. Využili svých dovedností k plnění různých úkolů, kognitivních i senzomotorických. Největší úspěch měla návštěva planetária v HK, stavění vlastních raket a vytváření souhvězdí.

 

PROJEKT  Expedice na Měsíc - NÁVŠTĚVA HVĚZDÁRNY

Dne 18.10. jsme s pátou třídou navštívili hvězdárnu v HK v rámci projektu Expedice na Měsíc. Žáci si vyzkoušeli pěkné množství atrakcí, které se v areálu nachází (tepelná kamera, simulace průletem atmosférou (vybrující "židle"), měření váhy na různých vesmírných tělesech atd.) Hlavní program se uskutečnil v promítací kupoli, která přes moderní technologii a techniku žákům simulovala střídání dne a noci, ukázala souhvězdí, dále průlet naší vesmírnou soustavou ... a dokonce jsme se dostali mimo naší galaxii. Program zakončil hezký krátký film o mědvědovi a tučňákovi, kteří "vědecky" přišli na to, jak je to vlastně se střídáním ročních období. Tuto zkušenost nám průvodkyně zdůraznila i na funkčním modelu. Bohužel, kvůli zataženému podnebí jsme nemohli shlédnout Slunce zblízka v přímém přenosu ... . Věřím, že se žákům výlet líbil a že si odnesli zážitky v podobě hezkých a příjemných vzpomínek.

Partneři a sponzoři
assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie