Adaptační kurz

Projekt - Místo na slunci

Projekt na slunci započal ráno v úterý 11.9.2018 v naší ZŠ. Poté přesun na bus a hurá na Říčky k Děvětsilu. Odtud dále pěšky. Po zdolání kopce jsem se dočkali a ocitli se ve skiareálu Říčky. Zavazadla, která nám přivezl školník J., už na nás čekala a tak jsme se mohli úspěšně ubytovat, brzy poté následoval oběd. Po něm jsme se vrhli na teambuldingové aktivity a očekávání. Následovala večeře, zhodnocení dne a volný osobní čas na aklimatizaci. 

Ve středu po snídani následovaly aktivity zaměřené na skupiny, kooperativu a představivost. Po obědě nás čekal drobný výšlap v pohodovém tempu ke Kunštátské kapli. Po zhodnocení dne dostali žáci více času na odpočinek, popř. dokončení ranních aktivit. 

Ve čtvrtek nás čekal nabitý program, jak se ukázalo. Ihned po snídani jsme si zkusily metodu loci (paměťový palác), která vycházela z pondělních aktivit a souvisela se skiareálem. Následovalo lanové centrum, které se protáhlo téměř o dvě hodiny. Třetina žáků si troufla na nejtěžší trasu. Bez odpoledního klidu jsme si vyslechli první pomoc a činnost horské služby s praktickými ukázkami. Poté následovalo trochu odpočinku na hlavní činnost dne, která sledovala, zda si žáci dokáží postavit vlastní přístřešek. Zhodnocení dne? Celý den dopadl nad očekávání a byl zakončen večeří v podobě táboráku a opékání.

A pátek? Velké uklízení a cesta domů.

A celkové shrnutí? Vše dopadlo, tak jak mělo a některé i lépe. Díky za pozornost.

 

Partneři a sponzoři
assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie