Hlasujeme pro přírodu - 5. třída

Projekt 5. třídy zaměřený na program, který by mohl pomoci přírodě. Aby se takový program mohl v dnešní době prosadit, je potřeba obstát před ostatními programy. Tzn. vytvoření volebních stran, které si to "rozdají" ve volbách. Projekt testuje pro mě důležité dovednosti kandidátů stran. Tlak je na ně kladen v oblasti tvořivosti (plakáty, letáky a volební program), v řečnickém a písemném projevu (volební program a volební kampaň a agitace) a především v samostatnosti a ve spolupráci jednotlivých kandidátů a stran (společný model).
Tento rok se zúčastnilo voleb 8 stran. Přírodní květiny, Modrofialová, ARFVP, Ochranná pásma chudým, Čmd, S, Třísky a Dobrá Volba pro Domov. Poslední jmenovaná strana zvítězila o téměř dvacet hlasů. Pořadí stran: Dobrá Volba pro Domov (získaných 55 hlasů), Čmd (36), ARFVP (20), Třísky (13), Modrofialová veverka (11), Přírodní květiny (8), S (6) a Ochranná pásma chudým (0).
Vítězi gratulujeme, ale především velký dík všem zúčastněním. Naopak "zkušební" volby mohou být zajímavou zkušeností do životní praxe. Suma sumárum: z 215 voličů (žáci a personál školy) se voleb zúčastnilo 149 osob (úžasná 69% účast)!

Partneři a sponzoři
assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie