Pololetní ples

Zúčastnila jsem jsem  tradičního pololetního plesu, který naše škola pořádala pro žáky prvního stupně dne 30.1. 2019. Byl to můj poslední pololetní ples, protože příští rok už půjdu na druhý stupeň.

                Byl to super ples. Tancovali jsme a užívali si.

               Jako první se tančila mazurka, ta byla pro 1., 2. a 3. třídu. Nacvičili si to a my se potom mohli přidat. Tento tanec jsem si velmi užila.

               Poté přišel disco tanec. Ten byl  opravdu super, každý totiž tancoval tak, jak chtěl a jak dokázal. Občas jsme během tance plnili úkoly, např.  jestli máme tancovat v šesti, nebo ve čtyřech a třeba taky, zda máme tancovat s rukama, nebo bez, plout vzduchem a podobně.

                Následovala přestávka, kdy jsme se mohli jít napít, najíst a odpočinout si a potom se zase různě tancovalo...třeba v kruhu, kdy uprostřed někdo předváděl taneční figury.

 Po ptačím tanci mladších žáků jsme nastoupili my a  předvedli jsme čtverylku neboli country. Po nácviku si šli mladší žáci sednout a my páťáci a čtvrťáci jsem soutěžili ve čtverylce. Tancovali jsme to několikrát, takže už jsem byla celá zpocená, ale bylo to fajn.

                Mezitím co porota  vybírala vítěze, se tancovalo zase disco. Nakonec jsme si všichni sedli a začaly se rozdávat diplomy za taneční výkony, nástupy a další kategorie. Moc se mi to líbilo.

 N. Hanušová, 5. třída

 

Partneři a sponzoři
assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie