Na exkurzi v archivu

Víte, co znamená slovo depozitář? Nebo třeba archiválie, archivář či archív? Že ne? Také jsme to nevěděli, ale po včerejší návštěvě Státního archívu v Rychnově nad Kněžnou, už tato slova známe.

Se školní družinou jsme v archívu strávili velmi příjemné odpoledne, které pro nás pečlivě a poutavě, přichystala paní Radka Holendová. Mnoho nového jsme se dozvěděli, cestovali jsme historií Rokytnice a mohli si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je být badatelem a zkoumat staré písmo. Máte představu, že je v archívu nuda? My už víme, že právě naopak. V depozitáři jsme málem potkali ducha archivníka, ale asi se lekl takového množství dětí a nakonec se neukázal. Trochu jsme posilovali, to když jsme zkoušeli jak je těžká jedna z největších knih a studovali jsme, co měl Tomáš Garigue Masaryk k obědu při návštěvě Rychnova.

Užili jsme si super odpoledne plné legrace, pohody a hlavně nových poznatků. Děkujeme mockrát paní Holendové a jejím kolegům za čas nám věnovaný i za to, že jsme mohli trochu nahlédnout pod pokličku jejich zajímavé práce.

Exkurze v archivu ve fotografiích Lucky Toncrové ...

Partneři a sponzoři
assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie