Na kole dětem

Zastávkou cyklotour Na kole dětem dne 5.6.2017, byl areál základní školy. Pondělní dopoledne si žáci zpestřili výuku účastí na setkání s pelotonem akce, která je projektem pro podporu onkologicky nemocných dětí. Účastníci pelotonu se pobavili, občerstvili a nakonec převzali šeky od rokytnických podnikatelů a také naší ZŠ. Celkově se přispělo částkou 26.000,- Kč za což všem patří velké poděkování. 
Příjemné setkání hudebně obohatil Sbor z hor a školní Sboreček, náš "amatérský cyklista" Štěpán Toncr a také mistryně světa v krasojízdě Martina Trnková (Štěpánková). 
Hlavním postavou celého pelotonu a akce je Josef Zimovčák, který celou cyklotour absolvuje na svém historickém kole. 

Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást mezinárodního sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí. Úzce spolupracuje s občanským sdružením Haima a nadačním fondem Krtek, které již řadu let podporují dětské onkologické kliniky fakultních nemocnic v Praze a v Brně.

Partneři a sponzoři
assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie