Návrat žáků do školy AKTUALIZACE

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Od 24.5.2021 opět dochází k úpravám ve školách. Jednou ze změn jsou jiné testy. Princip samoodběru zůstává stejný. Pro informaci přikládáme leták s postupem odběru a video návod. Dále přidáváme informace k provozu škol
Leták testy Sejoy

Video k testům Sejoy

Informace MŠMT k provozu škol od 24. května 2021

 

Od pondělí  17. 5. 2021 je v základních školách v celé ČR umožněna osobní přítomnost žáků 1. stupně bez rotací. V krajích Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Pardubický, Plzeňský, Středočeský a v hl. m. Praze se umožňuje osobní přítomnost bez rotace i žákům 2. stupně. V pondělí tedy do školy nastupují všichni žáci naší školy. Testování pokračuje, ale mění se jeho frekvence. Nově platí testování jedenkrát týdně i v případě žáků 2. stupně základní školy. Ve vnitřních prostorách pak nadále platí povinnost nosit ochranu nosu a úst. Při vycházce nebo pobytu na školní zahradě žák nebo zaměstnanec nemusí mít ochranu nosu a úst, pokud dodrží odstup 2 metry od jiných osob (včetně TV). 

Tělesná výchova: od 3. 5. 2021 jsou nově povoleny sportovní činnosti pro školy (TVS) konané venku (ve vnějších prostorech) za dodržení „podmínek podle mimořádného opatření upravujícího organizování sportovní činnosti“. Na hodiny TVS budeme chodit ven. Žáci budou mít vhodné oblečení. Při aktivitách, jejiž charakter neumožňuje nošení roušek je výjimka (bez roušky nebo respirátoru) - vč. tělocviku. Hodiny budeme absolvovat na školní zahradě formou her a zábavných cvičení.

Čestné prohlášení:

V aplikaci DM software je nabídka na stažení dokumetu "Čestného prohlášení" o potvrzení negativního testu žáka pro účely amatérského sportu apod. (potvrzení platí pouze 72 hodin po provedení antigenního testu)

Čestné prohlášení naleznete: OSTATNÍ MODULY - COVID-19 - ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ

Podrobnější informace k návratu žáků do výuky

Leták testování žáků

Videonávod testů - Singclean testy (naleznete na uvedené webové stránce)

 

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie
unie