Otvírání Zemské brány

Jak to viděla včelka?

Nedávno jsem si tak poletovala nad loukami kolem Zemské brány a zpozorovala jsem něco neobvyklého, byla tam spousta dětí a s nimi Rampušák, Kačenka a další pohádkové postavy. Hodně mě to zajímalo a tak jsem se tam rozhodla strávit celé dopoledne.

Děti přijely pomoct Rampušákovi zahnat zimu a odemknout velikým klíčem Zemskou bránu, aby konečně mohlo přijít jaro. Soutěžily v různých disciplínách a vítězný tým pak měl tu čest odemykat bránu.

Soutěžní týmy se při registraci dozvěděly, v kolik budou startovat a že je na trase čeká šest  různých typů stanovišť. Na každém mohly zíkat 20 bodů. Když tým dojde do cíle, odevzdá soutěžní kartu a může se věnovat dalším aktivitám. Během rozchodu účastníci budou mít možnost vyzkoušet si  lidová řemesla v dílnách z Kopečku, nakoupit nějaké jejich výrobky nebo třeba opékat vuřty.

Létala jsem tam a sem, abych toho co nejvíc viděla a mohla sledovat, jak se těm dětem daří. Však i soutěžící měli napilno. Běhali lesem od jednoho stanoviště k druhému, něco jim šlo, jinde se jim tak dobře nevedlo.

Byla jsem moc ráda, že všechno dobře dopadlo, nikdo se neztratil ani nezranil. A dobrá věž se podařila – Zemská brána je otevřená a přišlo jaro.

Vaše pilná a zvědavá včelka ze 4. třídy

Milý Rampušáku,

Rádi jsme Ti pomohli s otvíráním zemské brány a moc se nám to líbilo.

Všechna stanoviště byla super, ale u Rybářů se nám moc dobře nevedlo, získali jsme jen  dva body.

Zato jsme se pobavili na stanovišti Cestou-necestou, bylo srandovní. Přiznáváme, že nás tam trochu zachraňovaliJ

Cestou na Orlickou vlastivědu jsi nás nechal pořádně šlapat do kopce, někteří z nás se i pěkně popíchali o stromy, ale zvládli jsme i tyto překážky a pokračovali jsme k dalším úkolům.

I ty jsme nějak splnili a vrátili se zpátky do cíle. Zážitků máme spoustu, Rampušáku.  Ztráceli jsme se v provázkovém bludišti, opékali špekáčky, kreslili jsme křídami na cestu.

Bylo fajn vyzkoušet si i řemesla v dílnách Kopečku. Někdo si i nakoupil pár suvenýrů.

Mockrát Ti děkujeme za pozvání..

S pozdravem Naty, Niki, Sába, Tina a další ze 4. třídy

Partneři a sponzoři
assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie