Tady bydlím já (projektový den ve škole)

V pátek 21.5.2021 jsme prožili s IX. třídou projektový den ve škole Tady bydlím já. Každý žák(yně) slepil(a) papírový model domu, ve kterém bydlí. Pomohla nám stránka www.cuzk.cz, kde jsme vyhledali rozměry půdorysu domu, i barevné fotografie domu ze 4 stran, které měl každý žák(yně) uložené v mobilu, ale i v tištěné formě před sebou.

Někomu se model povedl na první pokus, někdo to zkoušel opakovaně. Hotové modely jsme očíslovali a umístili do atria, kde ostatní žáci a zaměstnanci mohli hlasovat pro model, který se nejvíce podobal realitě. My jsme zatím přivítali odborníka z praxe - paní Janu Gärtnerovou z odboru výstavby a životního prostředí Městského úřadu Rokytnice v Orlických horách. Ta nás seznámila, jak se s odpady v našem městě zachází pomocí vtipné prezentace. Další hodinu jsme poznávali naše město pomocí zábavného luštění Ivy Novákové.

Tou dobou už se plnily skleničky hlasovacími žetony, přicházely elektronické hlasy od zaměstnanců školy a po sečtení hlasů jsme zjistili, že nejúspěšnějšími řešiteli projektu jsou Aneta Chudá a Štěpán Toncr. Jejich domečky můžete vidět na přiložených fotografiiích a ostatní domečky v naší FOTOGALERII

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie
unie