Výlet 4. a 8. třídy do Prahy

Dobrý den, milí turisté,

Vítáme Vás na dnešní prohlídce Prahy. Jsme žáci ZŠ Rokytnice v O.h. a provedeme Vás po několika pamětihodnostech našeho hlavního města.

                Nejprve se vydáme od Vašeho autobusu malou procházkou po Malé Straně k lanovce na Petřín.  Do kabiny se vejde 80 lidí, než se dostaneme na řadu, čekání ve frontě si zkrátíme povídáním o několika zajímavostech, které Vás dnes čekají. Držte se, prosím, pohromadě a užijte si krásný výhled cestou nahoru.

                Nyní projdeme rozkvetlými zahradami Petřína k zrcadlovému bludišti. Doufáme, že se tu neztratíte a užijete si legraci.

                Pořádně se nadechněte, čeká Vás témeř 300 schodů na vrchol rozhledny. Je sice  5x menší než“ Eifelovka“, přesto Vám odměnou bude překrásný výhled na naši stověžatou Prahu. Pokud se bojíte výšek, nemusíte až úplně nahoru, jsou tam i nižší patra s vyhlídkou a lavičkami k odpočinku. V přízemí si pak můžete nakoupit suvenýry a něco dobrého na další cestu, která nás zavede k Pražskému hradu.

                Máme štěstí, můžete sledovat  výměnu  hradních stráží, která právě v tuto hodinu probíhá. Až všichni projdeme bezpečnostní prohlídkou a detektorem kovu, sejdeme se na nádvoří, abyste se mohli pokochat pohledem na katedrálu svatého Víta. Je asi tou největší a nejznámější v naší zemi.

                Vaše prohlídka bude pokračovat návštěvou letenských sadů. Zastavíme se u obrovského kovového metronomu. Na šňůře tu visí podivné výtvarné dílo – spousta nejrůznějších tenisek. Metronom se tyčí nad vltavským břehem. Je odtud úžasný výhled skoro na celou Prahu. Dole pod sebou můžete pozorovat několik pražských mostů, i ten nejznámější. Za řekou si jistě všimnete věží Prašné brány, Staroměstské radnice, více  vpravo pak zahlédnete i budovu Národního divadla. Na kopci nad řekou se tyčí Petřínská rozhledna, kterou jsme už dnes navštívili.

                Po krátkém občerstvení v nedaleké hospůdce sestoupíme dolů a po Čechově mostě, který je nejkratší a zdobí ho 4 bronzovésochy, se vydáme do centra. Procházíme Pařížskou ulicí. Je to místo plné luxusních obchodů, kam se jen podíváte. My ale máme namířeno k Pražskému orloji. Ten se nyní opravuje, proto se nezdržíme a pokračujeme kolem nádherné budovy Stavovského divadla na Václavské náměstí. Horní straně vévodí budova Národního muzea, která je ale také v rekonstrukci.

 Vážení návštěvníci, je čas na rozchod. Můžete se občerstvit nebo si  něco nakoupit. Za hodinu vyrazíme z tohoto místa kolem Betlémské kaple ke Karlovu mostu, to bude naše poslední společná zastávka.  Užijete si báječný pocit být na chvíli součástí naší slavné historie. Až přejdete na druhou stanu, projdete Kampou a tam už Vás bude čekat Váš autobus.

Přišel čas se rozloučit, děkujeme Vám za pozornost a budeme se těšit na další návštěvu.

FOTOGALERIE VÝLETU

Partneři a sponzoři
assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie