Výuka na dopravním hřišti

Pro letošní čtvrťáky skončil kurz dopravní výchovy v pondělí 18. 6. výukou na dopravním hřišti. Žáci prokázali své teoretické znalosti v testu z pravidel silničního provozu a následně je předvedli v praxi při jízdě na dopravním hřišti. Úspěšní získali průkaz cyklisty. Navíc si děti vyzkoušely projet jízdy zručnosti. Všechny tyto dovednosti určitě využijí o prázdninách při bezpečné jízdě na kole.


Cyklistický kurz

Ahoj, já jsem kolo z dopravního hřiště v Rychnově. Jsem hezké, bíločervené. V pondělí 18.6. přijeli čtvrťáci z Rokytnice v Orlických horách. Chtěli se na nás projet a napsat si testy, aby mohli dostat průkaz cyklisty. Předvedli dobré i špatné výkony.

Všechna jsme byla natěšená, že se na nás zase někdo projede. Mě si vybrala holčička, která chtěla zvednout mé sedátko, aby se jí lépe jezdilo. Nebyla na mě zvyklá, doma má jiné kolo s přehazovačkou, ale postupně jsme se spolu sžily.

Netuším, jak moje holčička dopadla v testových otázkách, ale bezpečně vím, že se trochu bála při jízdách zručnosti. Mačkala mi brzdy, až mě to bolelo. Už moc nebrzdily, potřebovalo bych asi zajet do servisu. Moc se jí ta zručnost nedařila, protože často šlapala na zem, místo do mých pedálů, a za to dostávala trestné body. Taky občas padala, to tedy bolelo, jsem trochu otlučené.

Naše skupinka dojezdila a dali nás na chvíli odpočinout. I děti si odpočaly, pak zase nasedly a jely na dopravní hřiště. Mojí holčičce to docela šlo, ale ne nejlépe. Jezdila podle značek a semaforů. Nejela moc rychle, aby neublížila sobě ani jiným. Občas neukázala rukou změnu směru, jezdila hlavně okolo, přitom já už jsem chtělo zabočit do křižovatek.

Na závěr všechny skupinky několikrát projely dopravním hřištěm a přišlo rozloučení. Vše dobře dopadlo, děti nás v pořádku vrátily do skladu a odjely domů.

                                              Složeno z prací V. Reslerové, N. Hanušové a N. Števkové

Partneři a sponzoři
assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie