Zimní sportovní den 5. třídy

Ahoj. Dnes Vám povyprávíme o našem zimním sportovním dnu.

Byl čtvrtek 7. února a my jsme v 8 hodin vyrazili od školy. Cestou na Farák jsme se zastavili v Outdoorsportu, aby si někteří naši spolužáci mohli v půjčovně vyzvednout lyžaršké vybavení. Lyže a přaskáče byly moc těžké, a tak jsme si museli cestou na kopec dělat přestávky na odpočinek.

Když jsme dorazili do lyžařského areálu, přezuli jsme se, nasadili helmy a seřadili jsme se na nástup. Seznámili jsme se s pravidly a vším, co nás čeká, a už konečně nastala chvíle nasadit lyže, naskočit na vlek a hurá nahoru.

Každý správný sportovec by se před výkonem měl rozcvičit, i my jsme se rozcvičili a následovaly první dvě společné jízdy s panem učitelem. Sjížděli jsme za sebou a plnili zadané cviky, abychom si lyžování po roce připomněli. Pak už jsme mohli jezdit sami. Některým to šlo líp a některým hůř, ale to nevadilo.

Po svačině si pan učitel vzal několik z nás na skokánky. Ty nás moc bavily, prosvištěli jsme je hned několikrát. Ale pak už přišla pro všechny závěrečná jízda.

Vyjeli jsme naposledy nahoru, pořídili jsme si společnou fotku a pak už jsme sjížděli dolů po svahu, abychom se přezuli a přes půjčovnu se vrátili do školy, kde nás čekal oběd.

Moc jsme si to užili, prostě bezva den. Kdyby taková akce byla znovu, bylo by to fajn.

                                               Autoři: S. Lettrichová, V. Reslerová, T. Horský a J. Dostál

FOTOGALERIE

Partneři a sponzoři
assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie