Cesta do pravěku

Z pátku na sobotu, 31. 5. – 1. 6. 2019, jsme opět nocovali ve školní družině, tentokrát motivováni knihou Lovci mamutů od Eduarda Štorcha. Při večerním programu si mohly děti vyzkoušet život plný všedních starostí o obživu a bezpečnost pravěké tlupy. Rozdělávaly oheň, drtily zrno a pekly placky, zdokonalovaly se v lovu mamuta, vyráběly amulety a kamenné zbraně, modelovaly. Jeskynními malbami vzkázaly dalším tlupám, co jsou zač a prokázaly dovednost dorozumívat se. K večeři ohlodávaly kosti z „mamuta“ a v jedné tlupě došlo i na souboj o poslední sousto. *Pozn. Naštěstí nejsme v pravěku a kostí bylo dost i na přidání.

Noční hra byla inspirována filmem Z. Buriana a K. Zemana Cesta do pravěku. Chvilku po půlnoci absolvovaly čtyřčlenné posádky cestu přes čtvrtohory, třetihory, druhohory a prvohory až k Silurskému moři za trilobitem. Odměnou jim byla získaná fosílie a ráno sladká tečka – dort TRILOBIT.

Z REDAKCE DRUŽINOVÝCH NOVIN

Anketa:

Co byste přáli pravěkým lidem? Co byste jim z dnešní doby do pravěku poslali?

* sirky, zapalovač, nádobí, příbor, nůžky, nůž, lepší zbraně, léky, boty, oblečení, mýdlo, školu

Co z pravěku bychom potřebovali v této době?

* mamuta

* být šikovnější – lidé v pravěku si museli udělat všechno sami – vodu museli najít, donést si ji….my jenom otočíme kohoutkem a voda teče

* jeskyni, luk a šípy, pazourek

* méně odpadu – v pravěku všechno zpracovali

Sledujte, prosím, naše stránky. V blízké době přidáme fotografie Luďka Kánského a Charlotte Trejtnarové...

Děkujeme dobrovolníkům za pomoc při organizaci Noci v ŠD. Bez vašeho přičinění by program nešel dělat v takovém rozsahu. Stálo to za to. Díky.

Akci podpořilo SRP při ZŠ Rokytnice v O. h.

Děkujeme také sponzorům, N. Mlynářové a L. Hemrlíkovi.

Za ŠD L. Hamáčková

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie