Prohlášení o přístupnosti

Tato webová prezentace je vytvořena s ohledem na maximální přístupnost obsahu. Splňuje všechny důležité zásady přístupnosti podle Pravidel přístupnosti pro weby veřejné správy.

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami. Některé texty nejsou definovány v relativních jednotkách. Pro zvětšení je potřeba použít systémových nástrojů (nastavení prohlížeče).

ZŠ Rokytnice v Orlických horách  prohlašuje, že věnuje maximální pozornost funkčnosti webových stránek i přístupnosti informací, zveřejňovaných na oficiálním serveru zs.rokytnice.cz v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením.

Pro popis všech informací na tomto webu je použit validní značkovací jazyk HTML 5, pro popis vzhledu pak validní stylový předpis CSS 3.
Velikosti písma jsou uvedeny v relativních jednotkách a je tedy možné využít interní funkce prohlížečů ke zvětšení velikosti písma, standartně je to klávesa CTRL + kolečko myši.
 

STRUKTURA STRÁNEK A USNADNĚNÍ ORIENTACE

  • Návrat na titulní stránku je možný z kterékoliv stránky přes logo v záhlaví nebo ikonku domečku.
  • kompletní menu je k dispozici na odkaze v zápatí mapa webu


DOKUMENTY SE MOHOU VYSKYTNOUT V TĚCHTO FORMÁTECH

  • PDF - pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
  • DOC, XLS, PPT - tyto formáty otevřete v MS Office, pokud nemáte MS Office můžete využít zdarma OpenOffice nebo LibreOffice.
  • ZIP - některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány. Na internetu je velké množství programů, které tento formát dekomprimují.


INFORMACE PREZENTOVANÉ V JINÝCH FORMÁTECH

Na webu jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě.

  • V případě videa může být použita technologie Adobe Flash, či je použito standartní Youtube video s jeho ovládáním.

 

PROHLÁŠENÍ PROVOZOVATELE INTERNETOVÝCH STRÁNEK

Tyto internetové stránky provozuje ZŠ Rokytnice v Orlických horách. Internetové stránky využívají redakční systém WEBEASY, který je poskytován společností TH SOFT.

Správcem veškerého obsahu je ZŠ Rokytnice v Orlických horách. Veškeré osobní údaje návštěvníků internetových stránek, které jsou prostřednictvím těchto internetových stránek poskytovány, jsou spravovány výlučně správcem obsahu webu.

Provozovatel redakčního systému, společnost TH SOFT, jakožto zpracovatel osobních údajů tímto prohlašuje, že jsou osobní údaje zpracovávané v jím provozovaném redakčním systému dostatečně zabezpečeny proti ztrátě a úniku a zároveň prohlašuje, že neposkytuje žádné zpřístupněné osobní údaje třetím osobám.

 

KONTAKT NA SPRÁVCE obsahu a správce Redakčního systému

Vaše postřehy, náměty k tomuto webu můžete poslat na e-mail správce obsahu reditel@zs.rokytnice.cz nebo na správce redakčního sytému obchod@thsoft.cz.

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie
unie