Družinové nocování & notování

O víkendu 16. 6. – 18. 6. jsme se s dětmi ze školního Sborečku sešli na závěrečném soustředění, které tentokrát proběhlo ve škole.

Od pátečního večera jsme se věnovali nejen společnému zpívání, ale také si užívali zábavy, her a legrace, která přispívá k propojení a tmelení kolektivu. Když je dobrý kolektiv, daří se i práce a nám se dařilo obojí.Vrhli jsme se do nacvičení nové písničky a pak jsme si nejen ji mohli zazpívat v zámeckém kostele, do kterého nám umožnil přístup pan učitel Janeček. Zároveň nám představil tamní varhany, zahrál na ně a řekl něco z historie, takže jsme se dozvěděli i spoustu nových, zajímavých informací.Celé soustředění se neslo v přátelském a pohodovém duchu, který, jak doufám, přispěje k radosti ze zpívání a také k dobrému kolektivu. Je prima, že máme prostor, kde se můžeme setkávat a možnosti, jak vytvořit něco krásného a lahodícího našim srdcím a uším.

Písničky nás provázely i Loupežnickou nocí, která proběhla z pátka na sobotu 2. - 3. června 2023. Byla to noc plná legrace s kamarády, tance s břišními tanečnicemi, zpívání s mnichy, navlékání korálků s panem Lustigem, řezání dříví s drvoštěpem a mladým Lotrandem a stavění mostu u loupežníků. Cestou necestou došli i k sultánovi Solimánovi a dokonce se naučili ošetřit řeznou ránu u ranhojičů. Na ukončení celého pohádkového večera se konala svatba Lotranda a Zubejdy. Při noční hře se děti trochu bály, když musely vybojovat klíč od pokladu loupežníků. Ale jak říkaly při společném hodnocení: „Byl to zajímavý hezký strach, při kterém jsme měli motýly v břiše.“ Nakonec se nám klíč podařilo získat a odměna byla opravdu sladká.

Děkujeme celému realizačnímu týmu. Všem dobrým přátelům, bez kterých by se nedaly realizovat všechny naše bláznivé nápady dotažené do posledních detailů. Díky. Lída+Lucka+Hanka 

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie
unie
npo
eu-nextgeneration