Toulky okolím Břeclavi

Víkendový pobyt v Břeclavi v bodech:

Pátek 12.5.2017

Náklad batožiny na doprovodné vozidlo.

Sraz na autobusovém nádraží, předání důležitých informací. Ve 14.00 hod. odjezd do Ústí nad Orlicí, mávání rodičům.

Hledání a objevení největší "kešky" a posezení na krásné zahradě u nejstaršího domu v Ústí n. O. První déšť .

Odjezd vlakem Regio Jet - sprint k poslednímu, osmému, vagónu - hláška stewardky z vagónu č. 1 -"A pohněte! Jedeme!" To byste ani neřekli, jak jsou vagóny dlouhé!

Příjezd do Břeclavi v 18.22 hod., přesun městem ke Kančí oboře - rozkvetlé jírovce a záhony květin - hláška " Jé, tady je krásně! Až přijedu domů, řeknu tátovi, že se přestěhujeme sem! Ubytování, zpívání s kytarou, společná hra Co to asi je?, Městečko Palermo. Večerka.

Sobota 13.5.2017

Budíček, snídaně, příprava na cestu do Lednice- hláška - "A paní učitelko, ten Mrazák, to je jako město?"

Odchod na bus do Lednice - procházka zameckými zahradami na vyhlídku k Minaretu, zámecký skleník, u rybníka poslech a pozorování žab, poznávání stromů - jedlovec kanadský, sekvojovec obrovský, ...

Letová ukázka dravců - Zayferus - výběr našeho kamaráda pro vypuštění dravce - hlášky "Leť, luňáku, leť!"  a  "Vrať se, prosím tě, vrať!" se nám hned tak z hlavy nedostanou. Úspěšná tombola - výhra pohlednice, kalendáře a příletu supa na ruku - to vše pro naši skupinu. Fotografování s dravcem.

Prohlídka Janohradu - pro zajímavost - stojí na vodě na dubových pilířích a natáčela se zde pohádka Sedmero krkavců a Princezna Fantaghiro.

Naučná stezka Lužní les a cesta zpět do Břeclavi - dožene nás bouřka, nedožene?!?!? A dohnala! Asi 3 stanoviště NS a 1,5 km před cílem! Řádně jsme zmokli! Sušení, převlékání, odchod na večeři!

Počasí se umoudřilo, jdeme bez pláštěnek - večeře výborná a hurá na hřiště! Lanový park, houpačka, klouzačka, pexeso, venkovní posilovna. Lucka rozdává lístečky a hraje se "Na vrahy"! Někteří hledají "kešku" u pivovaru. Našla se!

Hra Kdo to je? Přednáška z cest po Francii - Hanka a Lucka. Městečko Palermo. Noční poslech žabího koncertu u Staré Dyje. Večerka.

Neděle 14.5.

Budíček, rozcvička, snídaně, balení, úklid ... 3 x mytí sprchy - 2 x nechtěné sprchování po nechtěném kalištění v bahně před ubytovnou. Místo sobotní hry Na jelena by se na hřišti dala hrát hra Na lachtana!

Předání uklizené základny - pochvala paní správcové - odchod k zámku! Ovšem, výstup na vyhlídkovou věž se nekoná! Je zavřeno! Vybíráme náhradní program - vodárenská věž u muzea! V  muzeu Výstava IQ parku Liberec. To je něco! Optické klamy, vůně koření, sluchové pexeso, měření síly stisku ruky, otisk těla a další úžasnosti a zajímavosti! Málem nestíháme oběd! V nádražní restauraci Lokálka nám připravili smažák a kuřecí řízek. Posilněni na cestu ještě odpočíváme v parku před nádražím.

Odjezd vlakem - sepsání důvodů pro Horského kurýra - doporučení výletu.

V 16.22 příjezd do Ústí nad Orlicí, rozvoz domů auty.

Sláva, nazdar výletu, zmokli jsme (trochu) a už jsme tu!

Děkujeme dobrovolníkům za pomoc s akcí - H. a M. Pavlištovým, L. Skalickému, J. Malé a M. Jedličkovi, Městu Rokytnice v O. h. a Obci Pěčín. Za ŠSK L. Hamáčková

Foto: L. Hamáčková, H. Pavlištová

Partneři a sponzoři
assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie