Úspěch našich golfistů

Do tradičního podzimního klání všech základních škol, golfových klubů a kroužků se letos zapojilo celkem 36 družstev. Koncem listopadu tak školní tělocvičny obsadily děti ve věku 6 - 14 let zapojené do projeku Se školou na golf, aby poměřily své síly v dovednostních soutěžích. A k vidění byly opravdu skvělé výkony!

Loňský ročník si podmanil tým z Golf Clubu Radíkov s celkovým skóre 84 bodů, na druhém místě s počtem 96 bodů se umístila ZŠ Petřivald u Kravař a bronz putoval do Kynžvartu, konrétně do ZŠ Velká Hleďsebe, kde tamní kvarteto uhrálo 106 bodů.

Letošními vítězem se po fantastickém výkonu 71 bodů stal Golf Club Symbióza Nebeská Rybná! Tým ve složení Marietta Bryscejnová, Iva Rolečková, Sára Hartmanová, Gabriela Moravcová zahrál celkem 7 (slovy SEDM) HOLE IN ONE!

Na druhém místě se s výsledkem 77 bodů umístila ZŠ Rokytnice v Orlických horách. Kristýna Mouchová, Samuel Hůlka, Ondřej Gruncl ani  Veronika Hudousková však nezůstali svým rivalům z Nebeské Rybné nic dlužni, když dokázali trefit rovněž 7 hole in one! A byl to právě Ondřej Gruncl, který přispěl hned 3 přesnými zásahy a s výsledkem pouhých 10 bodů si podmanil soutěž jednotlivců.

Na třetím místě skončila 25. ZŠ Plzeň, která hrála ve složení Adam Rataj, Matyáš Novák, Tereza Lippertová, Amy Havlovicová a zaznamenala 91 bodů.

Děkujeme všem zapojeným školám a klubům za účast v podzimním kole a budeme se těšit zase na jaře, kdy nás čeká tradiční kvalifikace o postup do národního finále, které proběhne během turnaje Eurpean tour na Albatrosu.