2. třída

2. třída školní rok 2016 / 2017

Seznam třídy:
Benedikt Štěpán, Danitová Michaela, Gruncl Ondřej, Hemrlíková Šárka, Horský Václav, Kánská Kateřina, Khol Jakub, Klekar Theodor, Koukolová Marie, Kudrová Monika, Kuncová Tereza, Mareš Michal, Mistr Lukáš, Schejbal Mikuláš, Stoklas Jakub, Syrová Daniela, Štěpánková Tereza, Švach Štěpán, Vošvrdová Tatiána

 

Třídní učitel:
Mgr. Alena Ksandrová


MÁMO, TÁTO, POJĎ SI HRÁT, AŤ SE MŮŽEM SPOLU SMÁT!

Únorové odpolední setkání s rodiči se 15. 2. neslo ve znamení tance, krásného oblečení a naprosté pohody. Odpoledne si užili jak malí – tančili neúnavně a bez přestávky, tak velcí, kteří se na chvíli zastavili, nezávazně klábosili a také tančili. Ples si nenechal ujít ani náš bývalý spolužák Mikuláš s maminkou a my byli moc rádi, že ho zase vidíme. Tombola byla bohatá a každý los skrýval nějaké hezké překvapení. Odpoledne se moc povedlo a zážitky jsme vstřebávali ještě druhý den. I paní učitelka počítala s naší únavou, a tak jsme si vysloužili na konci vyučování pohádku a věřte, že mnozí z nás to po tom tanečním maratonu opravdu potřebovali.

Žáci 2. třídy


Pololetní ples

Ve středu 1. 2. 2017 se uskutečnil pololetní ples, který jsme si patřičně užili, včetně těšení na vysvědčení. A z čeho jsme měli největší radost? Přeci z toho, že se k nám přidal i Lukáš, který se nikdy do těchto akcí nezapojoval. Takže to bylo pro všechny moc hezké dopoledne.

Žáci 2. roč.


Loučení s Mikulášem

V úterý 31. 1. 2017 jsme se museli rozloučit s naším spolužákem Mikulášem, který se přestěhoval do Opočna a bude chodit do školy tam. Bylo nám to líto, ale Mikuláš byl nešťastný mnohem víc. Vůbec se mu od nás nechtělo. Dostali jsme od Mikuláše výborné zákusky a paní učitelka dostala růži a dáreček na památku. My jsme si pro Mikuláše připravili knížku, do které paní učitelka napsala věnování, a my se tam všichni podepsali. Jsme rádi, že jsme se s Mikym domluvili, že se budeme vídat a hned první návštěva je domluvena na náš třídní ples. Na přátele se totiž nemá zapomínat.

Žáci 2. roč.


MÁMO, TÁTO, POJĎ SI HRÁT, AŤ SE MŮŽEM SPOLU SMÁT!

Naše další společné odpoledne se uskutečnilo 31. 1. 2017, kdy jsme se všichni společně sešli na Farském kopci a společně si zasáňkovali. Příjemně jsme vymrzli, obalili se sněhem a v dobré náladě se přesunuli do školy, kde paní učitelka předem nachystala teplý čaj a sladkou svačinku. My, děti, jsme si pak hrály a dospělí si udělali malou třídní schůzku. Atmosféra byla zase moc příjemná a všichni jsme byli moc spokojení. Klidně bychom taková odpoledne zvládali každý týden.

Žáci 2. roč.


VÁNOČNÍ BESÍDKA 2016

Již podruhé jsme nacvičovali na školní vánoční besídku, na písničku Nám se daří. A proč zrovna na tuhle písničku? Protože nám se opravdu většinou daří a do školy chodíme rádi. A besídka se nám taky povedla a hlavně jsme měli všichni skvělou předvánoční náladu.

Žáci 2. roč.


Těšení na Ježíška ve 2. třídě s projektem Radujme se, veselme se

Adventní období patří k nejhezčím v roce. A tak ve druhé třídě kromě těšení na Ježíška probíhá projekt „Radujme se, veselme se“, který toto období čekání umocní a prodlouží. Seznámili jsme se se všemi zvyky a tradicemi v době adventu, pouštěli si pohádky, poslouchali vánočního Hurvínka. Zpívali vánoční písně a koledy, seznámili jsme se, jak slaví Vánoce v jiných zemích a vyráběli spoustu vánočních i dekorativních prací. Moc jsme si toto období užívali a neodradila nás ani střevní chřipka, která nás neustále vytrhovala z tvůrčí práce. Onemocněla i paní učitelka a museli jsme zrušit naši odpolední akci „Zdobení vánočního stromečku“. Ale ani to nás nezastavilo v tom těšení a stromeček jsme si nastrojili ve středu dopoledne. Byli jsme tak nadšení, že jsme hned v první minutě rozbili dvě ozdoby, a tak jsme už po tom dávali velký pozor a začali jsme přemýšlet, kam ozdoby věšíme. Stromeček byl moc hezký. Celé těšení a čekání na Ježíška jsme uzavřeli rozdáváním dárečků ve třídě, úklidem třídy a vánoční besídkou, která odstartovala těšení na Ježíška doma. Ježíšek k nám všem přišel, my jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí a příští rok se budeme těšit zase.

Žáci druhé třídy


VÁNOČNÍ VÝLET PRVNÍ A DRUHÉ TŘÍDY

V pondělí 12. prosince se žáčci i paní učitelky první a druhé třídy těšili více než obvykle. Školní potřeby nechali doma a do školy vyrazili pouze s batůžkem a svačinkou. Čekal je vánoční výlet do Potštejna a tam napínavé putování s andělem Arielem a holčičkou Barunkou do Betléma. Barunka a její rodiče přivítali děti ve staročeské chaloupce a seznámili je s tradicemi z dob našich babiček a prababiček. Poté se děti s Barunkou a andělem Arielem vydaly na napínavou cestu za Ježíškem. Putovaly přes Nazareth, Jeruzalém, prolézaly temnou jeskyní, lesem i pastvinami. Potkaly pasáčka Jezule, tři vznešené mudrce a nakonec všichni došli k Ježíškovi do Betléma a společně mu zazpívali koledy.

Domu se všichni vraceli plni dojmů s vánoční náladou.


Třetí odpoledne MÁMO, TÁTO, POJĎ SI HRÁT
probíhalo z části v kuchyňce, kde se pekly perníčky a hrály vánoční koledy a z části ve družině, kde se zdobilo a kompletovaly se perníkové svícny. K této práci nám hráli naši šikovní hudebníci z řad rodičů. Po celé škole to vonělo perníkově a všude se pracovalo jako v úle. Atmosféra byla úžasná. Všichni si odnášeli perníkový svícen poskládaný z hvězd, dětem se nechtělo domů a dobře, že byl druhý den svátek, neboť se končilo pozdě. Ze zbytků se napekla plná mísa perníčků, které teď zpestřují dětem svačinku, třída nimi krásně voní a jen vejdete, cítíte blížící se Vánoce.
Alena Ksandrová, II. třída


MÁMO, TÁTO, POJĎ SI HRÁT, AŤ SE MŮŽEM SPOLU SMÁT!

Říjen je plný barevnosti a pouštění draků. I my jsme se ve třídě rozhodli, že si půjdem zalítat. Bohužel se proti nám spiklo počasí. Celý den pršelo a bylo úplné bezvětří. Viděli jsme to černě, ale naše paní učitelka se nedala a odpoledne zachránila. Běžela domů upéct buchtu a ve čtyři hodiny nás čekala ve třídě, kde připravila čaj, dospěláci si uvařili kafíčko a všichni jsme se pustili do zimní výzdoby oken. Čajík byl moc dobrý, buchta ještě lepší, ale nejlepší bylo, že jsme spolu strávili moc hezké odpoledne při společném tvoření.   žáci 2. roč.

Den čaje

Mámo, táto, pojď si hrát, ať se můžem spolu smát.

Na den čaje jsme se sešli v úterý 27. 9. a kromě buchet, čaje, vonící kávy a písniček ho provázelo dovádění dvou pejsků, neboť jsme se dozvěděli něco o canisterapii. S pejsky jsme si užili hodinu úžasného dovádění a pak jsme šli dobít energii buchtičkami, které jsme si dopoledne napekli. Rodiče si u kávy čaje povídali, my jsme si hráli a bylo nám všem moc dobře. Alena Ksandrová a druháci.

Archiv třídy

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie
unie
npo
eu-nextgeneration