Mezinárodní spolupráce


Mezinárodní spolupráce škol 2022
Již sedmnáct let spolupracuje rokytnická základní škola se školou v polském Wilkanowie. Za dobu spolupráce změnila polská škola již dvakrát svůj název. Z původního Gimnazia  se stala Zespolem szkol a po další reorganizaci polského školství je nyní její oficiální název Szkola Podstawowa w Wilkanowie. Ať byl název školy jakýkoliv, byla vzájemná spolupráce vždy plná krásných zážitků dětí i dospělých.
V minulých dvou letech byla spolupráce kvůli covidovým opatřením omezena pouze na korespondenci. Nebylo možno uskutečnit ani připravované oslavy výročí patnácti let spolupráce.
Na konci května letošního roku dorazila do Rokytnice delegace z Wilkanowa, vedená p. Stanislawem Tarchalou, který má na naší spolupráci velmi významný podíl. Při jednání se vedení škol domluvilo na další spolupráci a rokytnická škola trochu opožděně dostala k patnáctému výročí mozaiku, kterou vytvořili žáci partnerské školy (viz foto).

Z. Dušek


Zájezd do Wroclawi

V rámci spolupráce s polskou školou ve Wilkanóvě se žáci 8. a 9. ročníku vydali v úterý 6.12.2016 do čtvrtého největšího města v Polsku - Wroclawi. Na společném výletu s polskými studenty jsme navštívili  Raclawickou panorámu, obrovský panoramatický obraz, znázorňující vítěznou bitvu polských vojsk s ruskou armádou u Raclawic v roce 1794. Poté jsme se vydali na hlavní wroclavské náměstí, kde jsme si prohlédli starobylé budovy a užili si předvánoční atmosféry na vánočních trzích. V závěru zájezdu jsme navštívili Hydropolis - nově otevřené muzeum vody.   
 

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie
unie