5. třída

5. třída školní rok 2016 / 2017

Seznam žáků:
Bukáček Florián, Doležalová Vendula, Dušková Eliška, Faitová Lucie, Hanušová Klára, Herman Luis, Hubálek Štěpán, Chudá Aneta, Kalančová Simona, Koblížek Vojtěch, Kyselková Rozárie, Lali Daniel, Macháň Petr, Sokirová Karolína, Součková Natálie, Šlechtová Andrea, Šlesinger Jan, Toncr Štěpán, Valentová Ludmila

 

Třídní učitel:
Mgr. Renata Kárníková

Deník mravence
Při projektu se žáci seznámili s mravence - tedy s tvorem neuvěřitelných vlastností. Poznávali jeho vývoj, jeho vlastnosti i také, jak mravenci žijí ve společenstvu. Projekt jsme završili školním dnem stráveným pozorováním skutečného mraveniště v lese za mysliveckou chalupou. Jelikož jsme se chovali, tak jak jsme se chovali, odnesli jsme si nemálo mravenčích kousanců, kteří nám tak dali najevo, kdo je pánem lesa.


PROJEKT: EXPEDICE NA MĚSÍC

Žáci se v rámci projektu seznámili s vesmírem. Skrz hradecké planetárium se digitálně proletěli naší sluneční soustavou. Její zpracování bylo na nejvyšší moderní úrovni. V dalších hodinách se žáci rozděleni do pracovních týmů (Skywalkeři, Mozkovny, Hvězdičky a Little Big) seznamovali s naší galaxií, souhvězdími i se Zemí a Měsícem. Své znalosti a dovednosti poté uplatnili v kreativní tvorbě - planety, rakety, souhvězdí - i v neoblíbeném přijímacím řízení (tedy v těžkém písemném testu). Na závěr projektu členové svých expedic na důkaz svých úspěšných misí zanechali na Měsíci svoji vlastní stopu a dopis pro návštěvníka Měsíce - tedy měsíčnana. I když vlastně nikdo neví, jestli je mezi námi.

Koukol Pavel

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie
unie