6. třída

6. třída školní rok 2016 / 2017

Seznam žáků:
Fusko Ondřej, Halbrštát Matěj, Hrušková Alžběta, Jurásek Petr, Klimišinová Julie, Koniček Daniel, Kopřivová Kristýna, Lukášková Karolína, Mihulková Aneta, Mikysa Radek, Mlčůch Radim, Petr Lukáš, Soběslav Jiří, Števková Barbora, Trejtnarová Charlotte, Zimmer Adam
Třídní učitelka:
Mgr. Klára Kohlová


Hudebka nemusí být prudérka

Tématem jedné z hodin v 6. třídě je dramatizace písní a koled. Byla jsem velmi mile překvapená, jak se žáci 6. třídy s tímto tématem nejen vypořádali, ale hlavně jak se k němu samostatně a aktivně postavili. Koledu si sice nevybral nikdo, ale písně ztvárnili moc hezky. Občas to některá skupina pojala více jako „Tvoje tvář má známý hlas“ než dramatizaci, ale musím říct, že hodinu jsme si všichni užili a velmi se pobavili. Neméně povedená hodina byla, když žáci ve dvojicích výtvarně ztvárnili zimu ze Čtvera ročních dob Antonia Vivaldiho.

Myslím, že stojí za zmínku, pokud žáci projeví své nápady, aktivitu a samostatnost ať už v kterékoliv hodině.

Alena Ksandrová


Kurz bruslení

Kurz bruslení je každoročně součástí výuky tělesné výuky pro žáky 6. třídy. Dne 5.10.2016 se poprvé vydali šesťáci na zimní stadion v Rychnově nad kněžnou na první lekci. Výuka žáky určitě nadchla a tak jim přejeme co nejvíce získaných dovedností na ledě a co nejméně pádů.


Putování za václavkou

Šesťáci se letos opět účastnili přírodovědného terénního projektu Putování za václavkou, který žáky seznamuje s naší nejznámější dřevokaznou houbou  václavkou smrkovou.  Projekt proběhl v pátek 14.10. 2016 za dosti větrného počasí, ale václavky se opravdu našly. A našly se i jiné houby, např. krásná rodinka kozáků. Žáci se seznámili nejenom s tím, jak václavky škodí lesním porostům, ale i se způsoby obrany proti jejich rozšíření. V projektu se utkaly 4 skupiny Smrkové václavky, Příroďáci, Rokytnické václavky a Václavičky. Nakonec zvítězila skupina Rokytnické václavky, která získala za různé praktické a teoretické úkoly celkem 20,5 bodu.                        M. Říhová


PROJEKT MÍSTO NA SLUNCI

Chalupa vypráví…

            Já, chalupa v Julinčině údolí, mám ráda klid a pohodu, protože už nejsem úplně nejmladší. Dnes je krásný den. Najednou slyším nějaké hlasy. To přichází žáci šesté třídy ze Základní školy v Rokytnici v Orlických horách. Mají tu společně strávit týden a lépe se poznat.

            Už jsou tady. Udivilo mě, kolik kufrů s sebou mají. Společně se ubytovali a učitelé jim sdělili, co je dnešního dne čeká. Zahráli si „lovce lidí“ a poté se ve skupinkách připravovali na večerní aktivitu – módní přehlídku. Připravili si jeden model ekologický a druhý neekologický. Musela jsem se smát tomu, co jsem viděla a slyšela. Jedna skupinka svoji modelku zabalila do odpadků a ta vypadala jako popelniceJ

Večer měli společně se zdravotníkem Slávkem zdravovědu a pak nastala večerka.

Druhého dne po snídani zkoušeli masáž srdce a po obědě jsem mohla chvíli relaxovat, to když všichni odešli do Nebeské Rybné na fotbal-golf. Ve středu je čekal celodenní výlet do lanového parku do Říček, tak jsem měla skoro celý den jenom pro sebe. Když se večer vrátili, byli unavení, ale nezabránilo jim to v noční hře „strážci ohně“.

Následujícího rána za nimi přijel pan učitel s úkolem postavit ve skupinkách přístřešek pro přežití. Všichni zapojili fantazii a jejich díla byla moc povedená.

Toho dne měli více aktivit – vytvářeli vlastní WooDoo panenky a zároveň vymýšleli a nacvičovali magické obřady.     

Den zakončili opékáním párků a posezením u táboráku. Pátek byl ve znamení poslední společné hry na trpaslíky a úklidu chalupy. Po obědě ve mně dokončili pořádek a vydali se zpět do Rokytnice.

            Týden byl pro mě náročný a těšila jsem se na svůj obvyklý režim. Myslím ale, že si žáci celý týden moc užili a poznali se zase o trochu lépe nejen mezi sebou, ale i se svými učiteli. 

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie
unie