Adaptační kurz VI. třídy

V pondělí 24.9. jsme zahájili pro žáky VI. třídy projekt - Místo na slunci. Jedná se o adaptační kurz, který je zaměřen na utužení kolektivu, zvládání situací v nestandardních podmínkách a seznámení s novou třídní učitelkou.

Počasí první den bylo na hraně, respektive aprílové. Chvilku jemný déšt, poté modrá obloha a slunce. Po vystoupení z busu u Hostince jsme se do skiareálu dopravili pěšky, zabydleli se, dali první jídlo a po poledním klidu první poradu. Napsali svá očekávání, někteří se pustlili do rituálu (barvení vlasů). Vyzkoušeli jsme si, co máme v rámci skupin společného, a také šli poznávat zdejší areál. Po večeři nechybělo zhodnocení dne a plán na zítřek.

V úterý po snídani jsme zkusili branistormingovou metodou přijít na to, co takový člověk musí umět, aby dokázal přežít v přírodě. Následně jsme myšlenky přetavily v činy. Kapacita našeho ubytování v okolním lese brzy narostla. Odpoledne naše aktivity směřovaly k týmovému úkolu, k reportáži. Skrz vlastní telefony žáci natáčeli a komentovali zajímavá místa skiareálu, následoval střih a závěrečné úpravy. Po zhodnocení dne jsme si konečné výtvory shlédli.

Středa byla časově náročná. Po snídani jsme se si zkusili metodu loci (paměťová technika) aplikovanou na zdejší areál. Dále nás čekala přednáška na místní horské službě a ihned po obědě jsme se přesunuli do lanového parku. Po třech hodinách v korunách stromů se žáci dočkali odpoledního klidu, které využili v různé aktivity. Večer nás čekalo opékání a poslední aktivita zaměřená na silné stránky a překonávání strachu.

A ve čtvrtek souhrnné posnídaňové zhodnocení a velké balení ... a cesta domů.

 

Partneři a sponzoři
assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie