Akce

Indiánské dny v první třídě 

Poslední školní měsíc si děti v první třídě zpestřily indiánskou tematikou. Nápad vznikl během rozhovoru o těšení na prázdniny a indiánský tábor. A byl to nápad skvělý .  Během povídání o indiánech si děti zopakovaly všechna písmenka psací abecedy, když zkoušely indiánské obrázkové písmo. Velká písmena procvičovaly při vymýšlení indiánských jmen a slovní zásobu si rozšířily nejen o pomůcky indiánů, ale i  o přídavná jména spojená s povahou a dovednostmi indiánů. Počítaly ulovené bizony a ryby a procvičovaly přechod desítky. Díky šikovným rodičům si během tělocviku vyzkoušely střelbu z různých luků a bylo to opravdu umění. Za celou třídu moc děkuji všem rodičům, kteří se aktivně zapojili a spolu s dětmi se pustili do výroby indiánských potřeb .

 


ODPOLEDNE S POHYBEM PODRUHÉ

Ve středu 24. května odpoledne zůstavala velká část první třídy opět ve škole. Přišli rodiče ve cvičebním a tentokrát si přišli nejen zasportovat, ale těšili se i na slíbenou návštěvu.

Veselé cvičení s hudbou s paní učitelkou dostalo všechny rychle do tempa a správné sportovní nálady .

Navštívit přijeli školu členové klubu bojových umění SHIN – KYO z Rychnova nad Kněžnou. S nimi jsme si otestovali svoji fyzickou kondici a dovednosti a dozvěděli se, jak důležitá je fyzička a obratnost pro celý život. "Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého."

Svobodní jsme do doby, než nás někdo jiný začne omezovat.

S bojovníky z Klubu SHIN – KYO jsme si vyzkoušeli

- jak dát najevo své osobní hranice

- jak si uhájit svoji svobodu

Zjistili jsme, že fyzická kondice je důležitá součást každého z nás

- souvisí se schopností bránit se

- s úrovní sebevědomí

- s dovedností stanovit vlastní hranice a dát je zdravě a srozumitelně najevo

Dozvěděli jsme se

jak nám pomáhají pravidla

- jak silně souvisí s naší svobodou a zároveň životními jistotami

Zazněla 4 důležitá pravidla a v jejich duchu probíhalo celé setkání.

1. Trénuj každý den.

2. Nikdy na nikoho neútoč.

3. Sněz všechnu svoji zeleninu.

4. Poslouchej rodiče, učitele a trenéry.

Ve čtvrtek ráno již byly děti připravené a natěšené začít s tréninkem každý den.

Děkujeme Klubu SHIN-KIO z Rychnova nad Kněžnou za bezplatnou pilotní návštěvu a příjemné odpoledne.

FOTOGALERIE


JARO V PRVNÍ TŘÍDĚ

Do první třídy již dorazilo jaro a výsledkem barevného týdne je krásná jarní zelená. Na ní se vyjímají nejen  sněženky, ale také jarní  hádanky. Během přestávek tedy prvňáčci čtou , bádají a malují své odpovědi.


BAREVNÝ TÝDEN V PRVNÍ TŘÍDĚ

Od pondělí  13. března do pátku 17. měli prvňáčci každý den jeden velmi důležitý úkol navíc - vymyslet v čem půjdou druhý den do školy.

Nebylo to tak jednoduché,  jak by se na první pohled zdálo, protože každý den byl jinak barevný. Děti i rodiče se opravdu činili a tak duhové pondělí, vystřídalo žluté úterý, kdy se třída proměnila ve sluníčkovou a sluníčka děti provázela i v matematice. Ve středu čekala na děti tabule plná srdíček a psal se červený diktát. O zeleném čtvrtku vyrašila první travička a řeč byla o zelených dobrotách, které prospívají našemu tělu. V pátek se nám do projektu krásně přidalo modré nebe za oknem.

Moc děkuji všem rodičům, kteří dětem pomáhali s výběrem oblečení a plněním úkolů.


VESELÉ ZOUBKY

Během hodin prvouky nás během března několikrát navštívil kamarád Hurvínek, aby si s dětmi vyprávěl o správné péči o zoubky.

Děti se dozvěděly tajemství o domečku  zoubkové víly a co dělat, aby zoubky byly zdravé. Na interaktivní tabuli zvládly úkoly od DM drogerie na jedničku a tak si za odměnu mohly ve čtvrtek domů odnést nový zubní kartáček, přesypací hodiny, žvýkačky a další dárečky prospívající jejich zoubkům. Když si je doma budou chtít rodiče přezkoušet - ZDE JE NÁVOD


SPORTOVNÍ SETKÁNÍ RODIČŮ A DĚTÍ Z PRVNÍ TŘÍDY

V úterý 10. ledna se rodiče žáků z první třídy sešli ve škole se svými dětmi ve sportovním.  Milá byla  hojná účast celých rodin i aktivní zapojení a "nakažlivé" nadšení zúčastněných. Sportovní výkony všech byly úžasné. :-)  

Rodiče si vyzkoušeli průpravná cvičení, která děti běžně ve škole dělají a  zjistili jak jsou zdatné nejen jejich děti, ale i oni sami. Mohou se tak určitě stát pro své děti skvělou motivací.


BŘEZEN MĚSÍC KNIHY – ČTENÍ S RODIČI

Ve středu 8. března se děti s první třídy těšily na odpoledne z jiného důvodu než obvykle.

Paní učitelka pozvala totiž do školy opět jejich rodiče. Tentokrát na společné zážitkové čtení.

A  zážitky byly pestré. Veselé čtení o Mikešovi, pátrání po ilustracích, odhalení správných odpovědí  a tajenky, hrátky s neposlušnými písmenky a dokonce výroba vlastní knížky.

Kromě toho si  účastníci přinesli také svoje vlastní knížky a povyprávěli ostatním,  čím je  upoutaly.

Odpolední čas s knížkami utekl  velmi rychle a tak děti hned plánovaly, kdy si společné čtení zopakujeme.