Bezpečný internet

 

Kraje pro bezpečný internet

V únorových hodinách informatiky proběhl projekt s názvem Kraje pro bezpečný internet, do kterého se zapojili žáci 5. – 9. tříd. Jeho cílem je seznámit studenty s bezpečností na internetu, a rozšiřovat tak preventivní aktivity v sociálních a mobilních oblastech.  V rámci vyučování probíhaly v hodinách tematické diskuse, prezentace či videa zaměřená na různé oblasti – např. sociální sítě, sexting, kyberšikana, kybergrooming, bezpečná hesla a elektronická identita. Zapojit se mohli také rodiče, kteří měli možnost zhlédnout výsledky kvízu svého dítěte nebo načerpat aktuální informace z této tematiky.

Projekt byl ukončen závěrečným kvízem, kde se žáci individuálně otestovali a zároveň si zasoutěžili o věcné ceny od společnosti Microsoft.

Většina žáků zvládla vědomostní kvíz na plný počet bodů a byli oceněni diplomem.

KPBI je výborně zpracovaný projekt, díky kterému se studenti učí, jak být obezřetní v on-line světě, neboť se s ním setkávají dnes a denně.

Za informační tým V. Maršíková a M. Rücker.

Své dojmy žáci líčili v dopisech při hodině slohu:

 

Úryvek z Honzova dopisu Matvimu:
Hej kámo,
Vyhrál jsem diplom za kvíz o bezpečném internetu. Měl bys to také zkusit. Je tam dvacet otázek. Zkus to­, to dáš - je to zábava. Ten diplom můžeš taky získat. Já to měl správně až na pátý pokus. Bylo to fajn. Udělal jsem 4x tu samou chybu. Na poslední pokus už to bylo lehké.

Úryvek z Ádina dopisu babičce:
Milá babičko,
Ve škole jsme dělali kvíz, který byl o tom, jak se bezpečně chovat na internetu. Nebylo to lehké, test měl 20 otázek. Pokaždé, když jsem test dokončila, tam zůstaly nějaké chyby. Zkoušela jsem kvíz celkem 8x. Při posledním pokusu už zazvonilo.              Vůbec nechápu, jak to někdo mohl zvládnout na první pokus.

Úryvek z Nicova dopisu babičce:
Milá babičko,
Píšu Ti tento dopis, protože se s Tebou chci podělit o zážitek ze školy.
Dneska jsme ve škole psali test z informatiky, který obsahoval otázky o bezpečném internetu. Byl jsem první, kdo ho měl správně. Bylo to hodně těžký, ale já jsem to zvládl. Dokonce jsem dostal i diplom.

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie
unie
npo
eu-nextgeneration