Hrůza ve škole

Pátou třídu a její vyučující ovládla v pondělí 31.října hrozivá monstra, duchové a čarodějnice.

Jak se později ukázalo, zachvátily tyto příšery i další třídy v naší škole, kde se vyřádily po svém. Jak správně tušíte, místo hrůzy však nakonec hlavní roli v našem Halloweenském dni hrála zábava.

Páťáci začali svůj Halloween anglickou strašidelnou písní Spooky kooky Halloween, později se přesunuli do školní kuchyňky, kde ve skupinách dlabali do dýní hrůzostrašné obličeje.

Současně začaly skupinky pracovat i na halloweenských úkolech v pracovních listech, počítaly, vyhledávaly informace a řešily netopýří hlavolamy. V hodině češtiny se pak pracovalo s legendou o Jackovi, zopakovala se také příslušná slovíčka z angličtiny z loňského školního roku.

Následoval halloweenský tělocvik, kdy příšery doslova létaly vzduchem, nikoliv však na košťatech. Pan učitel připravil pro zúčastněné hororové bytosti „pekelnou“ překážkovou dráhu spojenou s cvičením na kruzích.

Hodinou přírodovědy provázely naše strašidla typické přísady čarodějnických lektvarů – naložená zmije, pulci, sklípkani, hadí svleky. Mnohou hmyzí havěť pak děti zkoumaly pod mikroskopem. Prohlédly si pavoučí a muší  nohu, sosák běláska, komáří či včelí ústrojí i chroustí tykadlo.

Halloweenský den zakončili bubáci z páté třídy výtvarně – nástěnku zaplnily černé čarodějnické kočky a strašidelné dýně.

Mgr. J. Dostál a kol.

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie
unie