Kurz dopravní výchovy IV. třídy

Čtvrťákům skončil kurz dopravní výchovy

Ve čtvrtek 9.5. byl ukončen kurz dopravní výchovy ve čtvrté třídě praktickými jízdami na dopravním hřišti v Rychnově nad Kněžnou.

Ve čtvrtek 9.5. jsme s naší třídou vyrazili autobusem do Rychnova na dopravní hřiště. Jako čtvrťáci se už totiž budeme na kolech účastnit silničního provozu a k tomu se hodí mít PRŮKAZ CYKLISTY. Právě ten jsme sem přijeli získat.

Na dopravním hřišti nás čekal policista. Pod jeho vedením jsme si prošli celou dráhu, zopakovali jsme si značky, které jsme se učili během kurzu dopravní výchovy ve škole, a jedna skupina začala jízdy.

Někomu šlo i o život. Policista nám vysvětlil, že musíme dávat velký pozor a dodržovat pravidla jako ve skutečném provozu. Když na značce neuděláme, co po nás ta značka chce, policista nám hlásí, „že jsme umřeli“. A těch značek tam bylo opravdu mnoho za sebou, skoro jsme se v tom nemohli vyznat.

Další skupiny absolvovaly jízdy zručnosti a slalom. Také jsme museli zvládnout testy. Postupně jsme se na stanovištích vystřídali, aby na konci každá skupina měla splněné všechny úkoly.

Na závěr nás policista všechny naráz pustil znovu na dopravní hřiště – to bylo bouraček!

Zpáteční cestu jsme měli trochu složitější, cestovali jsme autobusem do Vamberka a odtud jsme pokračovali vlakem domů do Rokytnice. Stálo to ale za to – vraceli jsme se plni zážitků a s očekáváním, jak dopadnou naše výsledky, jestli jsme to dali a dostaneme PRŮKAZY CYKLISTŮ.

Kolektivní práce žáků 4. třídy, upravil Mgr. J. Dostál

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie
unie
npo
eu-nextgeneration