Plavecký výcvik

Od února jsme se účastnili 10 lekcí plaveckého výcviku. Protože jsme ho zažili už loni, moc jsme se na letošní pokračování těšili. Bylo to super.

Na první lekci jsme se rozdělili do šesti skupin podle toho, kolik bazénů jsme zvládli uplavat. Každou hodinu kurzu jsme zahajovali rozplaváním. Učili jsme se plavat prsa, kraula a znak,  skákat do vody ze skokánku, splývat a plavat pod vodou.

Trénovali jsme i plavání s otevřenýma očima pod vodou – bylo to těžké, oči zrudly a někoho pálily ještě cestou domů. Také jsme probírali první pomoc, protože to je někde na koupališti potřeba umět. Během jedné lekce jsme se také jako třída fotili. V několika lekcích jsme mohli do divoké řeky, na tobogán a do vířivky. Několikrát jsme také šli do páry, která měla asi 50 stupňů. Všichni ječeli, když jsme se pak sprchovali studenou vodou.

Také jsme absolvovali plavecké závody. Soutěžili jsme v tom, kolik uplaveme za 15 minut nebo kdo nejrychleji uplave jeden bazén. Na poslední hodině jsme dostali vysvědčení.

Trenérky byly hrozně milé, přesto musely občas písknout, když někdo dělal něco, co neměl. Všechno nám dobře vysvětlovaly.

Klidně bychom si těch deset středečních dopolední zopakovali – stálo to za to.  Děkujeme škole, že jsme kurz nemuseli platit.

 

Kolektiv žáků 5. třídy – Terka, Johanka, Tamča, Vanesa, Zdenda a další

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie
unie