Pololetní ples

Pololetní ples 2018

Jako každý rok se i letos pololetí uzavíralo pololetním plesem pro první stupeň.(N.H.) Na tomto plese se každý rok učíme nové tance (S.V.), každá třída předvede, co si nacvičila. Porota pak hodnotí, jak se jim to daří a hodnotí i tanec, chování, soutěže a oblečení.(M.K.)

Jako první každá třída předvedla svůj nástup – ten je docela důležitý, protože se tak představí porotě.(S.L.) A my jsme dokonce dostali diplom za hezký nástup, všichni jsme byli překvapení.(N.Š.)

Tančili jsme mazurku, ptačí tanec, polku a country. (V.R.)

Soutěžili jsme v tanci mazurka na písničku Měla babka. Samozřejmě to šlo nejvíc páťákům, protože byli na pololetním plese už po páté. (T.H.) Zatímco první, druhá a třetí třída nacvičovaly uvnitř kruhu, nejstarší děti tančily v kroužku kolem a tanečníci si předávali partnerky, jako to dělali kdysi dávno, aby se seznámili. (S.L.)

Ptačí tanec byl další v programu. Já a moje kámoška jsme ho předtancovávaly. Tenhle tanec mám ráda, pěkně se u něj zapotíš. (S.L.)

Pak jsme měli disco a to jsem si moc užil, i když jsem dvakrát upadl. (R.T.) Trsaly jsme jak o život. (S.L.)

Polka mi moc nešla… Když jsme se začali točit, tak jsem Radimovi šlapala na nohy. Celé to bylo bájo. (N.Š.)

Nejvíc mě bavily „trapasy“ (N.H.) – to byly praštěné taneční kreace v  soutěži nazvané Zrcadlo, při které se snažíte napodobovat taneční prvky, které někdo předvádí. „trhali jsme jablka, tančili jsme jako tetičky atd.

Poslední byl nácvik country tance. Tančili jsme v řadách, kluci a holky proti sobě…Country je o tom, že chodíte proti sobě, jdete normálně, tlesknete a potom je otočka.(M.K.)

Na závěr bylo vyhodnocení. Všechny třídy dostaly diplomy za nástup. Pak byly diplomy za krásu a za tance. (N.H.) Porotě se nejvíc líbila holčička jménem Lili, protože se chovala hezky jako dáma a hezky tančila atd.(T.H.)

Když se všechny diplomy rozdaly a potlesky dozněly, rozcházeli jsme se do tříd, kde jsme si rozdávali vysvědčení. (T.H.)

Ten den jsem si moc užil. (M.K.)

Více foto ve fotogalerii

 

Partneři a sponzoři
assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie