Pololetní ples 2020

Pololetní ples 2020 - očima čtvrťáků
(POPIS, LÍČENÍ)

           Sálem kráčí krásný pár, moc jim to sluší. Mladý pán oblékl bílou košili a černé kalhoty. Dáma má bílé šaty a růžové boty. Její krásné kudrnaté vlasy jsou vyčesané ve vysokém culíku, některé prameny jí poletují kolem obličeje. Je trochu nalíčená řasenkou, rtěnkou svou úpravu dotáhla do konce.(Linn)

Je totiž 30. ledna a u nás ve škole se opět koná tradiční pololetní ples pro žáky 1. stupně.

Ráno v 9 hodin byl ples zahájen nástupem prvňáků. Bylo to půvabné. Pak následovaly další třídy – jedno vystoupení krásnější než druhé.(Standa) Na slavnostním zahájení plesu se podílejí všechny třídy. (Hynek)

Předtančili jsme pro ostatní tanečníky nejprve mazurku, pak letkis, ptačí tanec a country. Na mazurku jsme se postavili do kruhu a pánové posílali při podtáčení své dámy po kruhu proti směru hodinových ručiček dalším pánům.(Kamila) V mazurce soutěžily nejmenší děti. Jako další byl tanec letkis.(Hynek) Vytvořili jsme řady a začali jsme poskoky 2x levá noha, 2x pravá, snožmo dopředu, dozadu, a 3 rychlé poskoky dopředu - hop hop hop. (Kamila)

Disco tanců se účastnili všichni a porota vybírala nejzajímavější taneční styly. Po přestávce následoval ptačí tanec, v něm opět soutěžili jen menší děti, pro starší je to tanec lehký. Pak se pokračovalo country tancem v řadách. Nacvičili si ho všichni, ale soutěž pak byla určena pro nejstarší žáky. (Hynek)

Závěr plesu patřil discomaratónu a pak i předávání diplomů a cen poroty. Bylo to celé úžasné. Nejvíc jsem si užila letkis, ale i tance párové byly super. Asi každému se na plese líbilo, všichni byli sice unavení,(Bětka) ale bylo to moc pěkné slavnostní dopoledne před pololetním vysvědčením.

Fotogalerie

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie