Pololetní ples

„V úterý dne 31.ledna se jako každoročně konal POLOLETNÍ PLES. Tento ples se pořádá vždy poslední den prvního pololetí.

Když tento den nastal, žáci i učitelé přišli ve slavnostním oblečení doplněným kdejakými ozdobami.“ (J.K.) „Vyběhla jsem po schodech do patra a všichni vypadali jinak, než je znám. Dívky v plesových šatech jsem skoro nepoznala, protože byly jako princezny.“ (T.B.) Nevěděla jsem, co mě vlastně čeká.“ (T.D.)

 „V 9 hodin vše začalo a celý 1. stupeň se sešel v aule, kde již bylo vše připraveno.

Nejdříve se každá třída představila svým slavnostním nástupem a potom se začaly vyučovat všechny ty nádherné tance. Jako první byla v pořadí MAZURKA. Deváťáci nám tanec předvedli a pak byla řada na nás. Po troše tréningu přišla soutěž. My a čtvrťáci jsme si odešli sednout a dívali jsme se, jak soutěží v tanci nižší ročníky.“ (J.K.) „Pak jsme chvíli tančili podle sebe na různé písničky, které nám pouštěli. Strašně jsme se vyblbli.“ (T.D).

„Následně jsme měli asi patnáctiminutovou přestávku, abychom doplnili energii. Při vstupu do tanečního sálu každý od našich deváťáků obdržel pět lístků do TOMBOLY, které jsme si museli hlídat, abychom je při DISCOTÉCE neztratili. Tombola pod vedením paní učitelky Koďouskové měla letos premiéru. Někdo měl na losy neuvěřitelné štěstí, někdo hold smůlu – tombola prostě není spravedlivá.“ (J.K.) „ Já si vylosoval 4 výherní losy z pěti, ale moji kamarádi na tom byli hůř, tak jsem každému jeden svůj lístek dal. Měli z toho velkou radost.“ (S.V.)

„Po rozdání cen jsme tančili LETKIS, který mi skvěle šel, a dále PTAČÍ TANEC a COUNTRY. Následoval DISCOMARATÓN a bláznivá taneční soutěž s míčkem. Tato soutěž spočívala v tom, že pan učitel Dostál jakožto moderátor pololetního plesu vždy vyhlásil, jakým způsobem máme ve dvojicích při tanci míček udržet, aby nespadl.“ (J.K.) „Byly různé změny, jednou jsme měli míček na čele, jindy na nose, dokonce i na hrudi.“(T.D.)

„Celý ples zakončilo vyhlášení výsledků, při kterém porota ohodnotila naše taneční výkony. Byly oceněny nejen všechny tance, ale i nejsympatičtější pár a další soutěže.“ (J.K.) „Moc se mi líbil celý ples. Mega jsem se bavila.“(T.D.)

„Nakonec jsme se odebrali do tříd, kde jsme dostávali vysvědčení. Všichni jsme si slavnostní zakončení prvního pololetí moc užili.“ (J.K.)

 

Mgr. J. Dostál a kolektiv 5. třídy

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie
unie
npo
eu-nextgeneration