Projekt EU - Šablony II.

Výzva Šablony II. pro ZŠ

V letech 2017 a 2018 se naše základní škola účastnila projektu EU – Šablony pro ZŠ.  V rámci projektu byla škola podpořena částkou 607 tisíc.

V letošním roce jsme opět požádali o podobnou podporu v rámci Výzvy Šablony II. Celková částka, kterou jsme letos obdrželi přesáhla 1 milion korun. Díky projektu bude výrazně podpořena výuka prostřednictvím IT. Z poskytnutých finančních prostředků bude zakoupeno deset nových tabletů a deset notebooků, které by měly být využívány ve všech předmětech. Pedagogičtí pracovníci se budou ve dvouletém období vzdělávat dohromady ve více než čtyřiceti osmihodinových vzdělávacích akcích. K jejich profesnímu růstu přispějí vzájemná spolupráce, tandemová výuka, sdílení zkušeností s pedagogy z jiných škol i účast odborníků z praxe ve výuce.

V projektu je místo i pro doučování dětí ohrožených školním neúspěchem. Na podporu čtenářských schopností budou ve školní knihovně pracovat Kluby čtenářské gramotnosti. Děti budou moci navštěvovat Kluby zábavné logiky a deskových her a Badatelský klub. Díky finanční podpoře může škola a školní družina také zorganizovat několik projektových dnů ve škole i mimo školu.

Z.Dušek

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie
unie