Třeťáci a projekt Hry bez hranic

Všechny děti si potřebují hrát a ani nepostřehnou, že hrou se i učí. Projekt Hry bez hranic nám takové zábavné učení umožňuje a my si to plně užíváme. Skládá se ze tří dílčích projektů. První dva, Kdo si hraje, nezlobí a Po stopách indiánů, jsme si už užili, a třetí, Po hedvábné stezce, nás ještě čeká.

V úvodu jsme se s dětmi seznamovali s jednotlivými světadíly, rozdílnostmi mezi lidmi, zpívali jsme, malovali, modelovali, čarovali mír pro všechny děti na světě, popisovali své oblíbené hračky spolužákům a pak jsme si s nimi všichni společně hráli. V závěru jsme si v parku zacvičili jógu – zvířata.

Ve druhé části jsme si povídali o indiánech, jejich životech úzce spjatých s přírodou, o bizonech, o objevení Ameriky, zlaté horečce…a pak jsme se jedno dopoledne vydali na indiánskou výpravu, kde jsme pracovali s kompasem, dozvěděli jsme se, jak se v přírodě orientovat, co dělat, když se ztratíme, co nám příroda umí prozradit, zkoušeli jsme se pohybovat tiše jako indiáni, zapálit oheň, postavit si přístřešek a celé dopoledne jsme zakončili pouštěním draků. Dětem se dopoledne velmi líbilo, vydařilo se nám i počasí, příroda byla krásně vybarvená, bylo stále co pozorovat. S dětmi jsme tento dílčí projekt zakončili slovy, že je na světě moc hezky.

Alena Ksandrová

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie
unie