Velikonoční projekt v páté třídě

Týden před prázdninami jsme se ve skupinách věnovali VELIKONOČNÍMU PROJEKTU. Vše začalo videem VELIKONOCE NAPŘÍČ KONTINENTY, z kterého jsme měli načerpat informace k následujícím aktivitám. Dozvěděli jsme se opravdu hodně věcí.

Při hodině mluvnice jsme pak dostali pracovní list, na kterém bylo nakreslené velikonoční vajíčko přes celou stránku. Nebyla to ale jen tak obyčejná kraslice – jelikož právě probíráme ČÍSLOVKY, měli jsme za úkol vybarvit podle instrukcí různé druhy číslovek příslušnými barvami. Projekt zasahoval krom českého jazyka i do angličtiny a dalších předmětů. V matematice jsme počítali různé úlohy, třeba kolik surovin je třeba na upečení velikonočního beránka, nebo převést množství surovin JIDÁŠE na jiné jednotky. V pracovním vyučování jsme vyráběli PTÁČKA jako zápich nebo k zavěšení, ale všichni vám potvrdí, že nejlepší bylo pečení JIDÁŠŮ – na všech stanovištích se válelo a peklo. Byla zábava smotávat těsto do tvaru provazu a také dalších tvarů, nasmáli jsme se u toho. Zapletené jidáše jsme ještě potřeli vajíčkem a medem a šup s nimi do trouby. Myslím, že si na nich doma všichni pochutnali.

Celý projekt jsme zakončili výstavkou našich prací a při společenské výchově pracovním listem, v němž jsme vysvětlovali VELIKONOČNÍ SYMBOLY, TRADICE a jejich původ. Doufám, že každý z páté třídy teď už ví, proč a jak se u nás VELIKONOCE slaví.

Jonáš, Tamča a Majda + pan učitel

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie
unie