Poslední výlet
Deváťáci se vydali na svůj poslední školní výlet na ZŠ. Uvědomovali si, že v tomto složení jedou opravdu naposledy a myslím, že někteří nebyli rádi. Ve středu 17. června tato parta odjela vlakem na Hrubou Skálu. Dále jsme se pěšky přesunuli na zámek s vyhlídkou, pokračovali jsme přes arboretum Bukovina na hrad Valdštejn a přes turnovské náměstí do kempu na Zrcadlové Koze. Cestou jsme vnímali překrásnou krajinu, bavili se spolu a patřičně se občerstvovali. Téměř dvě desítky kilometrů jsme zvládli bez reptání a v dobré náladě. Ve čtvrtek na nás čekala výzva v podobě koloběžek a lodí. Hned po snídani jsme si vypůjčili koloběžky a jeli na nich z Dolánek na Malou Skálu. Po výšlapu na Pantheon a obědě na nás již čekaly lodě. Někdo se po Jizeře plavil na kánoi, jiní sjížděli na raftu. Legrace bylo na vodě dost a dost, v kempu potom zasloužený odpočinek. V pátek 19. června nás čekal již odpočinkový den vlakem domů do Rokytnice se zastávkou na turnovském koupališti. Domů jsme se vrátili unavení, ale určitě spokojení a se spoustou zážitků. Všem mým úžasným deváťákům patří velké díky, protože právě oni se zasloužili o pohodový průběh výletu!!! Rovněž děkuji svým kolegům. VŘ