Vzdělávací dny

Naše škola se ve dnech 10. – 12. srpna 2020 zapojila do prázdninového projektu Asociace školních sportovních klubů ČR, který je zaměřený na podporu naučně-populárního vzdělávání žáků. Tato aktivita vznikla s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za účelem zmírnění dopadů na vzdělávání dětí v souvislosti s uzavřením škol z důvodu pandemie koronaviru. Projekt má podpořit nástup žáků do nového školního roku a usnadnit zahájení výuky v září 2020.

Jak probíhaly vzdělávací dny u nás?

Lektor vzdělávacích aktivit: Mgr. Radka Barvínková

Lektor volnočasových aktivit: Ludmila Hamáčková

Stravování zajistila Školní jídelna ZŠ Rokytnice v O. h.

Počet dětí ve skupině: 12

Časové rozmezí: 8.00 - 16.00 hod.

*****************************************************************

V pondělí 10.8.2020 jsme bádali na téma „Procházka přírodou“. Děti tvořily myšlenkové mapy, venku hledaly, sbíraly a určovaly přírodniny. Po obědě jsme se vydali na turistickou vycházku do Pěčína, kde nás v oboře čekalo setkání s myslivcem, pozorování a blízký kontakt se zvěří.

V úterý 11.8.2020 pracovaly děti ve skupinách na téma „Památná alej“. Zjišťovaly informace, pozorovaly, mapovaly, sbíraly listy, tvořily pracovní list „Památný strom“. Z Nového Dvora jsme přes Hamernici došli do Nebeské Rybné, kde jsme si vyzkoušeli hru fotbalgolf.

Ve středu 12.8.2020 jsme besedovali na téma „Naše město“ – památky a tradice, děti sestavily víkendový program pro návštěvníky Rokytnice v O. h. Následovala exkurze v místní Chráněné dílně Káča. V rámci volnočasové aktivity si děti v dílně ozdobily plátěnou tašku s výtvarnicí Janou Barillovou. Po návratu do školy jsme využili našeho sportovního vybavení a v aule si zahráli stolní tenis.

Všechny aktivity jsme společně reflektovali. Děti si vzájemně naslouchaly, ve skupinách spolupracovaly a své poznatky sdílely. Sešla se skvělá parta. Byly to prima tři dny, ve kterých se nikdo z nás nenudil. Užili jsme si bádání, sport, tvoření i legraci.

Za podporu děkujeme Davidu Jedličkovi, Lucii Marešové, společnosti Orlicko, Městu Rokytnice v O. h., Miroslavu Rückerovi, Janě Barillové a Šárce Rozsívalové.

Za děti a lektorky L. Hamáčková

Partneři a sponzoři

assk
frostfood
Lesy ČR
Ověřená firma
Rokytnice v Orl.horách
Sýpka - muzeum Orlických hor
Bühler CZ s.r.o. - Žamberk
Královéhradecký kraj
SportSpin
unie